طرز تهیه آش شیر

طرز تهیه آش شیر,مواد لازم جهت تهیه آش شیر: سیب زمینی یک عدد - جو پرک شده یک لیوان - آبلیمو 3 قاشق غذاخوری- آرد سفید 1 قاشق غذاخوری - پیاز یک عدد- شیر شش لیوان

طرز تهیه آش شیر

 آش شیر, سوپ شیر

امروز در سایت برترین های جهان طرز تهیه آش شیر را قرار داده ایم تا پایان با ما همراه باشید

مواد لازم جهت تهیه آش شیر:

1- سیب زمینی یک عدد

2- جو پرک شده یک لیوان

3- آبلیمو 3 قاشق غذاخوری

4- آرد سفید 1 قاشق غذاخوری

5- پیاز یک عدد

6- شیر شش لیوان

7- هویج سه عدد

8- مرغ 200گرم

9- جعفری خرد شده مقداری

10- بلغور گندم 1 استکان

11- نمک و فلفل و خامه برای تزئین به مقدار لازم

طرز تهیه آش شیر:

جو پرک و بلغور گندم را نیم ساعت قبل در مقداری آب سرد خیس کنید ، هویچ و سیب زمینی را به صورت ریز خورد کرده و کنار بگذارید.
پیاز را نیز به صورت ریز خرد کنید تا همراه با مرغ و چهار لیوان آب با حرارت ملایم پخته شود و بعد از گذشت یک ساعت جو پرک و بلغور گندم و هویچ را به مرغ اضافه کرده و سپس یک ساعت منتظر بمانید تا هویچ کاملا پخته شود بعد از پخت هویج ، سیب زمینی را به ان اضافه کنید .

نکته: دقت کنید در تمام مراحل حرارت زیر ظرف کاملا ملایم و درب ظرف بسته باشد.

وقتی موا غذایی داخل ظرف کاملا پخته شد در ظرف را بردارید و اجازه دهید تا کمی آب سوپ تبخیر شودو اگر مرغی که استفاده می کنید دارای استخوان است آن را از ظرف بیرون بیاورید و استخوان های آن را پاک کرده و دوباره داخل سوپ قرار دهید.

زمانی که آب سوپ کشیده شد ، یک  قاشق غذا خوری آرد را در یک لیوان شیر سرد حل کنید و داخل سوپ بریزید و هم بزنید و سپس اضافی شیر را لیوان لیوان به سوپ خود اضافه کنید.

نکته: توجه کنید که یکباره تمام شیر را داخل ظرف نریزید.
پس از اضافه کردن شیر و تا آخرین مراحل پخت در ظرف را باز گذاشته و کمی شعله زیر ظرف را بیشتر کنید و هر چند دقیقه یکبار سوپ را هم بزنید.

به طور معمول یک ساعت بعد از اضافه کردن شیر سوپ آماده مصرف می باشد.

نکته: از یک ساعت به بعد هرچه سوپ بیشتر روی شعله باشد غلیظ تر می شود که این بستگی به سلیقه شما دارد.

در پایان ،چند دقیقه قبل از سرو آب لیمو و فلفل را به آش شیر یا سوپ شیر خود اضافه کنید و هم بزنید و نمک آن را تست نمایید ، سوپ را در ظرف مورد نظر بریزید و روی آن را با جعفری خرد شده و مقداری خامه تزیین کنید.

تهیه در گروه آشپزی برترین های جهان

نوش جان

مطالب مرتبط با طرز تهیه آش شیر