بیوگرافی بریتنی اسپیرز

بیوگرافی بریتنی اسپیرز,زندگی نامه بریتنی اسپیرز ریتنی اسپیرز در مک کام، می سی سی پی به دنیا آمد و در کنت وود (Kentwood)، لوئیزیانا و در موسسه مذهبی «باپتیست جنوبی» بزرگ شد. او

زندگینامه بریتنی اسپیرز

 زندگینامه بریتنی اسپیرز

بیوگرافی بریتنی اسپیرز

نام كامل:BRITNEY JEAN SPEARS

اسامی مستعار:BRIT-PINKEY

تاریخ تولد: 2 دسامبر 1981

محل تولد: لوئیسیانا - كنت وود آمریكا.

شغل: خواننده .

قد: 1 مترو 63 سانتی متر.

اولین ترانه:BABY ONE MORE TIME 1999 در حالی كه تنها 17 سال سن داشت.

نام پدر : JAMIE (جیمی)--- شغل: پیمان كار ساختمان.

نام مادر : LYNNE(لین)--- شغل: آموزگار.

برادر : BRYAN(براین)

خواهر: JAMIE LYM(جیمی ایم)


دوران کودکی و کشف استعداد

بریتنی اسپیرز در مک کام، می سی سی پی به دنیا آمد و در کنت وود (Kentwood)، لوئیزیانا و در موسسه مذهبی «باپتیست جنوبی» بزرگ شد. او دومین فرزند خانواده است. والدینش «لین ارنه»نویسنده، و «جیمی پارنل اسپیرز» پیمانکار ساختمان هستندبرادر بریتنی «برایان» به عنوان مدیر اقنصادی خانواده فعالیت می کند و خواهرش «جیمی لین»بازیگر و خواننده است.

بریتنی یک ژیمناستکار تعلیم دیده بود، تا سن ۹ سالگی در کلاس های ژیمناستیک و مسابقات نیز شرکت می کرد او در گروه کر کلیسای محلی باپتیست به آوازخوانی و رقص مشغول شد. در سن ۸ سالگی، درکانال «دیزنی»برای سریال «کلوپ جدید میکی موس» تست صدا داد. اگرچه در آن زمان او خیلی جوان تشخیص داده شد که به سریال بپیوند ولی تهیه کننده او را به نماینده شهر نیو یورک معرفی کرد. بریتنی سپس سه تابستان را در شهر نیو یورک در مدرسه هنری «دانشکده حرفه ای نمایشی هنر»گذراند. در سال ۱۹۹۲ او در یک شو تلویزیونی محبوب به نام «جستجوی ستاره» شرکت کرد. او دراولین دور رقابت ها در این شو تلویزیونی را برنده شد ولی نهایتا باخت. در سن ۱۱ سالگی بریتنی به کانال «دیزنی» برای شرکت در «کلوپ جدید میکی موس» بازگشت. او در سال های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۴ در این برنامه درخشید در حالی که او فقط ۱۳ سال داشت. وقتی که برنامه تمام شد، بریتنی به کنوود برگشت و به مدت یکسال تحصیلات متوسطه را ادامه داد.
در سال ۱۹۹۷ بریتنی به یک گروه پاپ دخترانه به نام «اینوسنس» پیوست. بعددر همان سال، او دموی یک آهنگ تک خوانی را توسط کمپانی «جایو رکوردز» ضبط کرد. سپس او تور کنسرت در آمریکا برگزار کرد که اسپانسر آن «مجله نوجوان آمریکایی»بود و سرانجام او یک هنرمند آزاد برای گروه’N Sync و بک استریت بویز شد.

بیوگرافی بریتنی اسپیرز

فعالیت های موسیقی

۱۹۹۸–۲۰۰۰: عزیزم یک بار دیگر و اوه!… باز هم دسته گل به آب دادم

نوشتار اصلی: …عزیزم یک بار دیگر (آلبوم)

نوشتار اصلی: اوه!… باز هم دسته گل به آب دادم

پس از اولین کنسرتی که برای گروه N Sync انجام داد. بریتنی اولین آلبوم مستقل خودش رو به نام «عزیزم یک بار دیگر»[ در ژانویه سال ۱۹۹۹ منتشر کرد. این آلبوم مقام اول را در «بیلبورد ۲۰۰» بدست آورد. این آلبوم نزدیک به ۲۶ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش کرد که این پرفروش ترین آلبوم با هنرمندی یک خواننده نوجوان تلقی می شد. پس از مدتی بریتنی همراه با شرکت جایو رکوردز اولین موزیک ویدیو خود را که همنام با اولین آلبومش بود به نمایش در آورد. این آهنگ در اولین روز انتشار، نزدیک ۵۰۰ هزار نسخه از آن کپی و به فروش رسید و مقام اول را در بیلبورد ۱۰۰ بدست آورد. این آهنگ در تمامی چارت ها(آمریکا، کاناد، اروپا و استرالیا) توانست مقام اول را کسب کند. آهنگ ««عزیزم یک بار دیگر»» توانست در کل جهان ۹ میلیون نسخه فروش کند و در ایالات متحده پرفروش ترین آهنگ سال شود.این آهنگ اولین جایزه گرمی رو به عنوان بهترین اجرای خواننده پاپ زن به بریتنی داد. در ۲۸ ژوئن بریتنی توری در آمریکای شمالی با نام «عزیزم یک بار دیگر» اجرا کرد «اوه!... باز هم دسته گل به آب دادم»دومین آلبوم استدیویی بود که بریتنی در ماه می در سال ۲۰۰۰ منتشر کرد. این آلبوم مقام اول را در جدول آمریکا بدست آورد و تنها در آمریکا نزدیک یک میلیون نسخه از آن به فروش رفت و در سراسر جهان نزدیک به بیست میلیون نسخه از آن کپی شد. راب شفیلد یکی از مسئولین مجله رولینگ استون در مورد این آلبوم می گوید:نکته جالبی در مورد این آلبوم این هست که بریتنی خودش رو به شکل جالبی نشان داد که می تونه حتی در سبک ««راک اند رول»» هم آهنگ هایی اجرا کنه. "این آلبوم در کشورهایی مثل استرالیا، نیوزلند، انگلیس و بیشتر کشورهای اروپایی در صدر قرار داشت. پس از مدتی بریتنی اسپیرز توری را با نام «اوه!... باز هم دسته گل به آب دادم» رو در سراسر جهان اجرا کرد که چیزی بالغ بر چهل میلیون دلار از این تور بدست آورد.

۲۰۰۱–۲۰۰۳: بریتنی و داخل محدوده

در فوریه ۲۰۰۱ قراردادی به ارزش هفت میلیون دلار با شرکت پپسی امضا کرد و پس از آن کتابی را به همراه مادرش با نام «هدیه مادر»منتشر کرد پس از مدتی سومین آلبوم اسپیرز که همنام با نام کوچک خودش بود روانهٔ بازار شد. آلبوم «بریتنی» مقام اول را در بیلبورد ۲۰۰ بدست آورد و در بین پنج آلبوم برتر، در کشورهای استرالیا و آمریکا و کشورهای اروپای میانه قرار گرفت و بیش از دوازده میلیون نسخه از این آلبوم در سراسر جهان به فروش رسید این آلبوم دو جایزه گرمی شامل بهترین آلبوم پاپ و بهترین خواننده زن در سبک پاپ را برای اسپیرز به ارمغان آورد.مجله هفتگی اینترتیمنت در سال ۲۰۰۸ این آلبوم را جز ۱۰۰ آلبوم برتر در طی ۲۵ سال اخیر دانست اولین آهنگی که از این آلبوم منتشر شد با نام «من یک بنده هستم برای تو» بود که از محبوب ترین آهنگ ها در سراسر جهان شد همچنین اسپیرز این آهنگ را در مراسم «ام تی وی» سال ۲۰۰۱ اجرا کرد.
در سال ۲۰۰۳ بریتنی اسپیرز در مراسم «ام تی وی» آهنگ «مانند یک باکره»را به همراهی کریستینا آگیلرا اجرا کرد و در وسط این اجرا مدونا نیز اضافه شد و در وسط اجرا بریتنی و مدونا همدیگر را بوسیدند. که این حرکت واکنش هایی را نیز به همراه داشت.
در نوامبر ۲۰۰۳ اسپیرز چهارمین آلبوم استودیویی خودش با نام «داخل محدوده» را روانه بازار کرد. این آلبوم نزدیک شش هزار کپی در سراسر آمریکا فروخت و در بین ده آلبوم برتر قرار گرفت. این آلبوم در جدول کشورهایی مانند بلژیک، سوئد و دانمارک نیز پیوست و در لیست بهترین آلبوم های این کشورها نیز قرار گرفت. بیش از ده میلیون نسخه از این آلبوم در سراسر جهان به فروش رفت. بریتنی در این آلبوم برای آهنگ «زهرآگین» یک جایزه گرمی بدست آورد.

زندگینامه بریتنی اسپیرز

۲۰۰۴–۲۰۰۷: خاموشی

نوشتار اصلی: خاموشی (آلبوم)

در سوم ژانویه ۲۰۰۴ اسپیرز رابطه ای با دوست دوران بچگی اش «جیسون آلن آلکساندر» برقرار کرد اما خیلی زود این رابطه منجر به جدایی شد.پس از این جدایی بود که اسپیرز تور جدیدی با نام «داخل محدوده» را در سراسر جهان به نمایش در آورد.در هشتم ژوئن همان سال اسپیرز در موزیک ویدیو «تکان دهنده» از ناحیه زانو آسیب دید و بلافاصله به بیمارستان برده شد و پزشکان تشخیص دادند که غضروف زانوی وی آسیب دیده است به همین دلیل اسپیرز شش هفته از تور خود جدا شده و خانه نشین شد.
در جولای ۲۰۰۴ اسپیرز پس از سه ماه آشنایی با کوین فدرلاین با وی به طور رسمی ازدواج کرد. پس از آن بریتنی نمایشی را با نام «بریتنی و کوین:هرج و مرج»را اجرا و وارد بازار کرد.
پنجمین آلبوم استدیویی اسپیرز در اکتبر ۲۰۰۷ با نام «خاموشی» وارد بازار شد. این آلبوم در جدول کانادا و ایرلند مقام اول را بدست آورد و در بیلبورد ۲۰۰ آمریکا مقام دوم را بدست آورد. همچنین در جدول ده آلبوم برتر در کشورهای فرانسه, مکزیک, انگلیس و استرالیا نیز حضور داشت و همین باعث شد تا اسپیرز تنها زنی باشد که پنج آلبومش در مقام های بالای جدول بین المللی قرار پیدا کرد.سه و نیم میلیون نسته از آلبوم «خاموشی» در سراسر جهان به فروش رسید. پیتر رابینسون از مجله «آبزرور» در مورد این آلبوم می گوید:این آلبوم بهترین آلبوم بود که بریتنی وارد بازار کرد. افزایش موسیقی پاپ مدرن و ترکیب اون با آهنگ هایی شبیه به تیمبالندواقعا یک آلبوم زیبا را به وجود آورده است. "«خاموشی» برنده بهترین آلبوم سال در جوایز ام تی وی در سال ۲۰۰۸ را به دست آورد همچنین مقام پنجمین آلبوم برتر را از نظر مجله تایم بدست آورد.

۲۰۰۸–۲۰۱۰: سیرک

نوشتار اصلی: سیرک (آلبوم)

در ششم فوریه ۲۰۰۸ اسپیرز به عنوان بازیگر مهمان در سریال آشنایی با مادر در نقش «ابی»[پ ۳۶] به عنوان منشی دفتر نامزد تد موزبی بازی کرد. بازی اسپیرز در این نقش اثر مثبتی در بینندگان داشت و خیلی ها از بازی وی تجلیل کردند.

در هفتم سپتامبر اسپیرز در مراسم ام تی وی برنده جایزه بهترین ویدئو زن، بهترین ویدیو پاپ و بهترین ویدیو سال برای آهنگ «تکه ای از من» شد.در دسامبر ۲۰۰۸ اسپیرز ششمین آلبوم استودیویی خود را با نام سیرک وارد بازار کرد. که نمره متوسط ۶۴ رو از ۱۰۰ بهش داده شد. آلبوم سیرک در کشورهای کانادا, آمریکا, چک و دیگر کشورهای اروپایی مقام اول را بدست آورد. این آلبوم تنها در کشور آمریکا نزدیک پانصد هزار نسخه به فروش رسید و چهار میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رفت. اولین آهنگی که از این آلبوم معرفی شد «زن باره» نام داشت که مقام اول را در بیلبورد ۱۰۰ بدست آورد و در کشورهایی بلژیک, کانادا, دانمارک, فنلاند, فرانسه, نروژ و سوئد مقام اول را بدست آورد. اسپیرز با این آهنگ نامزد دریافت جایزه گرمی بهترین آهنگ سبک «دنس»شد که آن را دریافت نکرد. موزیک ویدئو «زن باره» در ام تی وی ویدئو موزیک اواردز ۲۰۰۹ در دو زمینه بهترین ویدئو پاپ و ویدئو سال نامزد شد و توانست جایزهٔ بهترین ویدئو پاپ را دریافت کند. البته بریتنی اسپیرز در این مراسم حضور نداشت. پس از مدتی در سال ۲۰۰۹ اسپیرز توری هم نام با آلبومش را در سراسر جهان اجرا کرد که نزدیک به صد و سی و یک میلیون دلار از این تور بدست آورد و این تور به عنوان پنجمین تور بزرگ سال انتخاب شد.

در سال ۲۰۰۹ اسپیرز آلبومی به حالت ریمیکس با نام «مجموعه تک آهنگ ها» وارد بازار کرد که آهنگ «۳» از این آلبوم مقام اول را در جدول آمریکا بدست آورد و در جدول بین المللی نیز سومین آهنگ سال انتخاب شد. چندی بعد نرم افزاری برای آی پاد به نام «این بریتنی است!» وارد بازار شد.. پس مدتی اسپیرز که مدتی بود از کوین همسر سابق خود جدا شده بود با «جیسون تراویک»رابطه ای را برقرار کرد که موفق بود و الآن “جیسون تراویک” نامزدِ بریتنی محسوب میشه.در سال ۲۰۱۰ اسپیرز کار طراحی لباس را آغاز کرد و چند مراسم مد نیز به اجرا در آورد.

۲۰۱۱ – اکنون: زن افسونگر

در فوریه ۲۰۱۱ اسپیرز هفتمین آلبوم استودیویی خودش با نام «زن افسونگر» رو به اتمام رساند. پروژه ای که توسط دو تهیه کننده بزرگ به نام های «دکتر لوک» و «مکس مارتین»که به گفته خود لوک تغییر عمده ای که در این آلبوم حس میشه اضافه کردن سازهای الکترونیکی بیشتری هست. اولین آهنگی که از این آلبوم به بازار معرفی شد آهنگ «علیه من به کار می بری»بود که مقام اول را در بیلبورد ۱۰۰ بدست آورد. این آهنگ چهارمین آهنگی از اسپیرز بود که در جدول بین الممللی در مقام اول قرار گرفت و از این حیث پس از ماریا کری در مقام دوم قرار دارد. آهنگ دیگری نیز از این آلبوم با نام «تا دنیا دنیاست» در تاریخ چهارم مارس وارد بازار شد. در آپریل سال ۲۰۱۱ اسپیرز در یک همکاری با ریانا ریمیکسی از آهنگ «اس و ام»را اجرا کرد. این آهنگ پس از درخواست طرفداران ریانا در توئیتر مبنی بر تمایل همکاری وی با بریتنی اجرا شد. این ترانه در نیمه ماه آپریل مقام اول را در بیلبورد بدست آورد. چندی بعد بریتنی دومین ترانه از آلبوم زن افسونگر را منتشر کرد نام این ترانه «تا دنیا دنیاست»بود که مقام سوم را در بیلبورد بدست آورد. و نزدیک به نود و هشت میلیون شنونده در بیلبورد داشت.پس از آن در ژوئن ۲۰۱۱ بریتنی سومین ترانه از این آلبوم با نام«می خوام برم» را منتشر کرد که در ماه ژوئن مقام چهلم را در بیلبورد داشت اما در ماه اوت با رشد بسیار بالا در بین ده ترانه برتر قرار گرفت.
در ماه مارس بریتنی تور تابستانه ای همنام با نام آلبومش با نام زن افسونگر را منشتر کردکه در شانزدهم ژوئن در ساکرامنتو در کالیفورنیا آغاز شد. این تور در اولین روزهای برگزاریش اش نزدیک به شش میلیون و دویست هزار دلار برای وی بدست آورد. پس از این موفقیت بریتنی ادامه تورهای خود را در اروپا و دیگر کشورهای آمریکا مرکزی برگزار کرد. پس از آن بریتنی کنسرتی را به طور زنده برگزار کرد که تلویزیون آن را به صورت سه بعدی پخش کرد..

بریتنی اسپیرز در ۲۸ آگوست ۲۰۱۱، از مراسم اهدای جوایز موزیک ویدئوی ام تی وی، «جایزهٔ طلایه دار موزیک ویدئوی مایکل جکسون» را برنده شد. (این جایزه به هنرمندانی داده می شود که تأثیر و محبوبیت به سزایی در ام تی وی داشته اند. تاکنون ۱۸ عدد از این جایزه به هنرمندان تأثیرگذار داده شده است.)

ازدواج

بریتنی اسپیرز در ابتدا رابطه ای را با خواننده معروف آمریکا جاستین تیمبرلیک در سال ۱۹۹۹ برقرار کرد اما رابطهٔ این دو بیش از سه سال دوام نیاورد و در دسامبر ۲۰۰۲ رابطهٔ این دو به اتمام رسید. اسپیرز به خاطر شهرتش، زندگی شخصی بیشتر مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. این موضوع بعد از ازدواج با «کوین فدرلاین» در سال ۲۰۰۴ افزایش یافت. او اولین فرزندش «شان پریستون»در سال۲۰۰۵ و دومین فرزندش «جیدن جیمزن» در سال ۲۰۰۶ به دنیا آورد. طلاق این زوج در ماه نوامبر همان سال (۲۰۰۶) به شدت تبلیغ شد و در پی آن بر سر به پذیرفتن سرپرستی پسرهایشان درگیری پیدا کردند. پیشتر بریتنی با یک پسر افغان با نام عدنان قلیب نیز دوست شده بود که جنجالی در خبرگزاری ها ایجاد کرده بود.

زندگینامه بریتنی اسپیرز

میراث

بریتنی اسپیرز بعد از آغاز زندگی حرفه ای به سرعت به یک الگوی پاپ بین المللی تبدیل گشت. مجلهرولینگ استون درباره وی نوشت «یکی از موفق ترین خوانندگان در قرن ۲۱» بریتنی در سال ۲۰۰۳ در پیاده روی مشاهیر هالیوود ستاره دار شد. او اسم خود را برای بیشترین فروش آلبوم («…عزیزم یک بار دیگر» با فروش ۱۳ میلیون نسخه در امریکا) در میان نوجوانان در کتاب رکوردهای گینش ثبت کرده است. بریتنی اسپیرز برای ۴ سال پی در پی بیشترین نام جستجو شده در موتور جستجوگر Yahoo بوده است. او نفوذ قابل توجهی در میان خوانندگان جدیدی مانند لیدی گاگا، کریستینا دبارج، تیلور سوئیفت،پیکسی لات، لیتل بوت، سلنا گومز و مایلی سایرس داشته است.

تاثیر بریتنی اسپیرز به قدری در دنیای موسیقی زیاد بوده که بسیاری از خواننده ها حتی در ترانه های خود از بریتنی نام می برند. ببو نورمن ترانه ای درباره بریتنی اسپیرز نوشته به نام “بریتنی”. گروه انگلیسی “باستد” نیز ترانه ای در مورد بریتنی اسپیرز و با نام بریتنی خواندند و آن را در سومین آلبوم خود قرار دادند. مایلی سایرس در ترانه ی معروف خود یعنی “جشن در ایالات متحده آمریکا” از بریتنی به عنوان یکی از الگوهایش و کسی که از او الهام گرفته نام می برد. همچنین خواننده ی معروف راک یعنی پینک در ترانه ی “به من اجازه نده، منو بگیر ” از بریتنی یاد می کند.

جوایز

او در جوایز ام تی وی سال ۲۰۰۸ موفق شد سه جایزه اصلی، یعنی بهترین خواننده زن، بهترین ویدیو پاپ سال و ویدیو سال را برای تکه ای از من برنده شود. بریتنی در سال ۲۰۰۵ برای میوزک ویدیویزهرآگین جایزه بهترین رقص گرمی را دریافت کرد. موزیک ویدئو زن باره در ام تی وی ۲۰۰۹ در سه رشتهٔ بهترین ویدئو پاپ، بهترین ویدئو زن و ویدئو سال نامزد شد که توانست جایزهٔ بهترین ویدئو پاپ سال را از آن خود کند. البته اسپیرز در آن مراسم حضور نداشت.

در مراسم جوایز موزیک ویدئوی ام تی وی ۲۰۱۱ بریتنی «جایزهٔ ویدئوی پیشگام مایکل جکسون» را دریافت کرد. در این مراسم از بریتنی برای ۱۲ سال فعالیت هنری و تاثیرگذاری بر موسیقی پاپ و صنعت موزیک ویدئو تقدیر شد.

بریتنی این جایزه را از لیدی گاگا گرفت.

Britney Spears

منابع :http://www.beytoote.com و http://www.topnaz.com/

مطالب مرتبط با بیوگرافی بریتنی اسپیرز