بیوگرافی نیوشا ضیغمی تصاویر نیوشا ضیغمی

بیوگرافی نیوشا ضیغمی تصاویر نیوشا ضیغمی,نیوشا ضیغمی فارغ التحصیل رشته روانشناسی و متولد ۱۸ تیر سال ۱۳۵۹ تازگی ها نامزد کرده که همسرش در کار هنری فعالیت ندارد و از قهرمانان ورزش رزمی است. در دوره

زندگینامه نیوشا ضیغمی + تصاویر نیوشا ضیغمی

تصاویر نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی تاریخ تولد و محل تولد: متولد ۱۸ تیر ۱۳۵۹ تهران ، بازیگری که در جشنواره ۲۴ فیلم فجر چهره ای ناآشنا بود .از بازیگران موفق کانون سینما گران جوان (ورودی سال ۱۳۸۲) که بلافاصله پس از پایان دوره آموزشی خود مشغول به کار در عرصه حرفه ای سینما و تلویزیون شد.نیوشا بواسطه استعداد و توانایی و تلاش مستمر خود توانست در مدت کوتاهی در فیلم های سینمایی بزرگی در نقش اول کار کند.

نیوشا ضیغمی فارغ التحصیل رشته روانشناسی و متولد ۱۸ تیر سال ۱۳۵۹ تازگی ها نامزد کرده که همسرش در کار هنری فعالیت ندارد و از قهرمانان ورزش رزمی است. در دوره بازیگری کانون سینما گران جوان با سریال «در چشم باد»مسعو جعفری جوازانی در سال ۱۳۸۲ کار حرفه ای را آغاز کرد.

یک سال بعد با بازی در فیلم«تر دست»محمد علی سجادی و کار با این کارگردان با تجربه به او بازیگری را بیشتر آموخت تا این باعث شد که سجادی نام اورا در کنار بازیگرهای مورد علاقه اش قرار دهد.بعد از تجربه «تردست » محمدعلی سجادی او را برای بازی در فیلم «شوریده» در اواخر سال ۱۳۸۳ انتخاب کرد.

نیوشا ضیغمی با بازی در فیلم «شوریده » گامی بزرگ در سینما برداشت و با حضور در جشنواره ۲۴ فیلم فجر باعث شد نامزد دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن شود و با هدیه تهرانی رقابت کند.که خودش گوشه ایی از موفقیتش را بازی در فیلم «شوریده» و همکار اش با محمدعلی سجادی می داند.

«مواجهه » که در جشنواره ۲۴ فیلم فجر هم حضور داشت باعث شد تا داوران جشنواره نگاه حرفه ایی روی نیوشا داشته باشند و او را جز بازیگران حرفه ایی قرار دهند.

«اخراجی ها » بدلیل حضور بازیگران بزرگ خانه درس بزرگی برای نیوشا ضیغمی بود.که پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را با بازی در فیلم مسعود ده نمکی یدک می کشد.

نیوشا ضیغمی در سال ۱۳۸۵ بازی خود رادر «پارک وی » به اتمام رساند. «پارک وی » مطمئنا یکی از کارهای ارزشمند او ست به خاطر کار کردن با کارگردان بزرگی همچون فریدون جیرانی.اما نیوشا زیاد در بازی در این فیلم راضی نیست چون در زمان منتاژ فیلم سکانس های خوب نیوشا را خذف کر ده بودند.

اما در جشنواره ۲۵ فیلم فجر هم حضور خوبی داشت با سه فیلم «پارک وی » «اخراجی ها » و «گناه من» که در این فیلم با حمید گودرزی همبازی بوده است که در این میان کار ده نمکی یعنی «اخراجی ها» با استقبال مردم روبرو شد ودر ایام عید در حال اکران است که در آن فیلم که تنها فیلم اکران شده از اوست حضور درخشانی داشته است و از نظر خیلی از سینماگران آینده روشنی در انتظار اوست.

فیلم‌شناسی

آینه شمعدون (بهرام بهرامیان، ۱۳۹۱)

فیتیله و ماه پیشونی (آرش معیریان، ۱۳۹۰)

گشت ارشاد سعید سهیلی، ۱۳۹۰)

چارسو (فرهاد نجفی، ۱۳۸۹)

دختر شاه پریون (کامران قدکچیان، ۱۳۸۹)

سرخابی (محمد آهنگرانی، ۱۳۸۹)

پرتقال خونی (سیروس الوند، ۱۳۸۹)

پرستوهای عاشق (فریال بهزاد، ۱۳۸۹)

زمهریر (علی روئین‌تن، ۱۳۸۹)

دموکراسی تو روز روشن (علی عطشانی، ۱۳۸۸)

اخراجی‌ها ۲ (مسعود ده‌نمکی، ۱۳۸۷)

تلافی (سعید اسدی، ۱۳۸۶)

توفیق اجباری (محمدحسین لطیفی، ۱۳۸۶)

قرنطینه (منوچهر هادی، ۱۳۸۶)

اخراجی‌ها (مسعود ده‌نمکی، ۱۳۸۵)

پارک وی (فریدون جیرانی، ۱۳۸۵)

حس پنهان (مصطفی رزاق‌کریمی، ۱۳۸۵)

گناه من (مهرشاد کارخانه، ۱۳۸۵)

تردست (محمدعلی سجادی، ۱۳۸۳)

شوریده (محمدعلی سجادی، ۱۳۸۳)

مواجهه (سعید ابراهیمی‌فر، ۱۳۸۳)

یکی برای همه، (محمد آهنگرانی،1392)

عکس های نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی و خواهرش

مطالب مرتبط با بیوگرافی نیوشا ضیغمی تصاویر نیوشا ضیغمی