طرز تهیه ته چین بادمجان خوشمزه

طرز تهیه ته چین بادمجان خوشمزه,مواد لازم برای تهیه ته چین بادمجانبادمجان = ۳ عدد- برنج = ۲ استکان- تخم مرغ = ۱ عدد - ماست = ۲۰۰ گرم- پیازداغ = یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه ته چین بادمجان خوشمزه

 ته چین بادنجان

طرز تهیه ته چین بادمجان خوشمزه

مواد لازم برای تهیه ته چین بادمجان

1- بادمجان = ۳ عدد

2- برنج = ۲ استکان

3- تخم مرغ = ۱ عدد

4- ماست = ۲۰۰ گرم

5- پیازداغ = یک قاشق غذاخوری

6- زعفران = حل شده یک قاشق غذاخوری

7- گوجه‌فرنگی = ۲ عدد

8- نمک و زردچوبه و فلفل = به مقدار لازم

9- روغن و کره = به مقدار لازم

طرز تهیه ته چین بادمجان:

در ابتدا برنج را خوب بشویید و مقدار کمی نمک به آن اضافه کنید ویکی دو ساعت قبل از پخت برنج را خیس کنید.
قابلمه کوچکی را از آب پر کنید، و قرار دهید تا آب جوش بیاید. سپس برنج را مانند برنج معمولی درست می کنیم البته با این تفاوت که برنج ته چین را کمی دون تر از برنج معمولی بر دارید. بعد از پخت، برنج را درون آبکش  بریزید.
ماست را همراه با زعفران و تخم مرغ به هم بزنید و برنج را با ماست مخلوط کنید سپس تابه ای با اندازه متوسط را روی شعله گاز قرار دهید و مقدار کمی کره داخل بریزید زمانی که کره داغ شد نصف مخلوط ماست و برنج را به داخل تابه بریزید و روی آن را کامل صاف کنید و روی آن را مخلوط بادنجان و گوجه بریزید به صورتی که روی برنج کاملا پوشیده شود و در ادامه بقیه ماست و برنج را روی گوجه و بادمجان اضافه کنید و خوب روی آن را صاف کنید و در تابه را قرار دهید تا با حرارت ملایم به مدت چهل و پنج دقیقه پخته شود.
در صورتی که تمایل داشتید به این غذا گوشت اضافه کنید شما می‌توانید از گوشت ریش ریش شده استفاده کنید و آن را داخل بادمجان و گوجه اضافه کنید. ولی بدون گوشت هم این غذا لذیذ و خوشمزه است.

نوش جان

مطالب مرتبط با طرز تهیه ته چین بادمجان خوشمزه