خواص و فواید درمانی لیمو ترش

خواص و فواید درمانی لیمو ترش,از ويتامين‌هاي ليموترش مي‌توان درصد بالاي ويتامين ث، ويتامين‌هاي گروه ب و ويتامين آ، و از املاح معدني بي‌شمار و بسيار مفيد آن پتاسيم، منگنز، منيزيم و... را نام

خواص و فواید درمانی لیمو ترش

لیمو ترش
خواص و فواید میوه ی لیمو ترش
از ویتامین‌های لیموترش می‌توان درصد بالای ویتامین ث، ویتامین‌های گروه ب و ویتامین آ، و از املاح معدنی بی‌شمار و بسیار مفید آن پتاسیم، منگنز، منیزیم و... را نام برد.

لیمو ترش یک ماده تقویت‌کننده زیبایست و باعث افزایش سلامتی، طراوت، شادابی، جوانی و نیروی حیات می‌شود.

مانع شل شدن و چروک پوست و پیری زودرس می‌شود، برای پاکسازی لکه‌های پوستی می‌توانید آب لیمو ترش را روی پوست بمالید و از شب تا صبح روز آن بماند، همچنین از عصاره لیمو ترش با گلیسیرین می‌توانید خستگی پوست و ترک‌های پوست را از بین ببرید.

اگر تمایل دارید موهایتان شفاف و درخشان شود کافیست مقداری لیمو ترش تازه با آب سرد ترکیب کنید و روی موها بریزید و سپس موها را بشویید.

پوست لیمو ترش را روی پوست خشک یا جای پوسته پوسته شده بمالید تا مشکلات پوستی برطرف شود، برای نرم شدن پوست ضخیم شده آرنج نیز پوست لیمو ترش مفید است.

لیموترش درمانگر بیماری ها

همچنین آب لیمو ترش که ماده‌ای خنک‌کننده (سرد کننده) است باعث از بین بردن سموم میکروب بیماری‌هایی مانند دیفتری، حصبه و برخی امراض مهلک و خطرناک می‌شود؛ ترشح صفرا را افزایش می‌دهد و در رفع یرقان(زردی) و دفع سنگ‌های کوچکی که در مجاری ادرار گیر می‌کنند موثر است.

رابطه لیموترش و درمان چاقی

لیمو ترش درمان‌کننده چاقی و برطرف‌کننده بزرگی طحال، شفادهنده گواتر و میخچه، وبا، اختلالات جریان گردش خون، مشکلات گوارش، یبوست، سوء هاضمه، زردی و یرقان است و خواص ضد سرطان دارد.

پوست لیمو ترش ویار زنان باردار را کاهش می‌دهد و قوه هاضمه آنها را تقویت و تهوع آنها را از بین می برد.

کسانی که فشار خون بالایی دارند بهتر است لیمو ترش بخورند زیرا فیبر آن کمک مضاعفی به کاهش فشار خون می‌کند، بهترین دارو برای گلودرد است و غرغره مخلوط لیمو ترش و آب نیم گرم ورم گلو و گلو درد را برطرف می‌کند خواص ضد عفونی‌کننده‌ای که دارد زکام را درمان می‌کند. ک

خواص و فواید میوه ی لیمو ترش
رابطه لیموترش و دندان ها

لیموترش باعث محافظت از دندان‌ها و لثه‌ها و حفظ سلامت آنها می‌شود، بهترین دارو برای اسکوربوت(خون‌ریزی لثه‌ها و تغییر حالت بافت لثه) و مخلوط آب لیموترش و عسل و آب برای رفع خونریزی پیشنهاد می‌شود.

لیموترش درمانگر سردرد و سکسکه

لیموترش بزاق دهان را زیاد می‌کند، شیره معده را زیاد می‌کند، سردردهای میگرنی را از بین می‌برد، برای این کار کافیست هنگام سردرد در یک فنجان قهوه یا چای لیمو ترش ریخته و میل کنید.

گذاشتن یخ لیمو ترش روی زبان سکسکه را درمان می‌کند؛ مخلوط آب لیمو ترش و آب به همراه شکر یا عسل نوشیدنی مناسبی برای انواع درد مریضی‌ها است.

مطالب مرتبط با خواص و فواید درمانی لیمو ترش