طرز تهیه خورشت مرغ

طرز تهیه خورشت مرغ,  خورشت مرغمواد لازم برای خورشت مرغ:1- مرغ پوست کنده =8  قطعه 2- سیر متوسط = 2 حبه 3- دارچین = 1 قاشق چای خوری 4- پیاز=1 عدد بزرگسیب زمینی = 2 عدد 5- روغن برای سرخ کردن = به مقدار کافی

طرز تهیه خورشت مرغ

 طرز تهیه خورشت مرغ

خورشت مرغ

مواد لازم برای خورشت مرغ:

1- مرغ پوست کنده =8  قطعه

2- سیر متوسط = 2 حبه

3- دارچین = 1 قاشق چای خوری

4- پیاز=1 عدد بزرگسیب زمینی = 2 عدد

5- روغن برای سرخ کردن = به مقدار کافی

6- سس گوجه فرنگی = 2 قاشق

7- نمک و فلفل = به مقدار کافی

8- غذا خوری آبلیمو = 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه خورشت مرغ:

در ابتدا مرغ را همراه با پیاز و سیر خرد شده و دو لیوان آب بر روی شعله گاز با شعله کم قرار دهید. سپس نمک و فلفل و دارچین را به آن اضافه کنید و قرار دهید تا مرغ نیم ساعت روی اجاق گاز بماند. سس گوجه فرنگی و آب لیمو را به مرغ اضافه کنید و قرار می دهیم تا مرغ 45 دقیقه دیگر روی اجاق گاز با حرارت ملایم پخته شود. سیب زمینی ها را به صورت خلال خرد کرده و  سرخ کنید و در پایان که مرغ را درون ظرف میریزید سیب زمینی های سرخ شده را روی آن بریزید.

نکته: در صورتی که آب مرغ به اتمام رسید و هنوز پخته نشده بود کمی آب به آن اضافه کنید.

نکته2: مرغ پس از پایان پخت ، نباید بیشتر از یک لیوان آب داشته باشد. در صورتی که نخواستید سیب زمینی را سرخ کنید بعد از گذشت نیم ساعت که مرغ نیم پز شد، سیب زمینی های خلال شده را به مرغ نیم پز اضافه کنید تا همراه با مرغ پخته شوند.

در پایان شما می توانید برای تزیین خوشت مرغ خود چند پر جعفری در کنار مرغ قرار دهید.

امیدواریم با تهیه این غذای خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید ، برای همراهی ما می توانید نظرات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

تهیه توسط کاربران سایت برترین های جهان

نـوش جان

مطالب مرتبط با طرز تهیه خورشت مرغ