بیوگرافی اینا خواننده تصاویر

بیوگرافی اینا خواننده تصاویر ,نام اصلی : النا الکساندرا آپوستولیانو . النا الکساندرا آپوستولیانو (Elena Alexandra Apostoleanu) با اسم هنری اینا یا Inna در 16 اکتبر سال 1986 در منگلیا رومانی

زندگینامه inna خواننده

بیوگرافی inna خواننده

نام اصلی : النا الکساندرا آپوستولیانو

زادروز: ۱۶ اکتبر ۱۹۸۶(۱۹۸۶-10-۱۶)

منگلیا

اهل کشور: رومانیایی

سبک ها: دنس

کار(ها): خواننده

مدت کار: ۲۰۰۸ تا کنون

ناشر(ها): اولترا رکوردز

النا الکساندرا آپوستولیانو (به رومانیایی: Elena Alexandra Apostoleanu) (زادهٔ ۱۶ اکتبر ۱۹۸۶ منگلیا، رومانی) که با نام هنری اینا (Inna) شناخته می شود، خواننده رومانیایی است. 

در مراسم جوایز ام تی وی رومانی ۲۰۰۹ که در کرایووا برگزار شد، او با دریافت چهار جایزهٔ «بهترین دنس»، «بهترین تازه وارد»، «بهترین نمایش»، و «بهترین مرزشکن» موفق ترین خوانندهٔ مراسم شناخته شد.

زندگی نامه

النا الکساندرا آپوستولیانو (Elena Alexandra Apostoleanu) با اسم هنری اینا یا Inna در 16 اکتبر سال 1986 در منگلیا رومانی به دنیا اومد. در بچگی پدر بزرگش النا رو اینا صدا میکرد پس او هم تصمیم گرفت که اسمش رو اینا بذارد.او با دیپلم اقتصاد از دبیرستان فارق التحصیل و در رشته علوم اجتماعی در یکی از دانشگاه های رومانی درس میخونه.او در سال 2007 وارد صنعت موسیقی میشه و 2 آهنگ برای یوروویژن سال 2008 برای رومانی میسازه که هیچ کدومشون انتخاب نمیشن.

در سال 2008 اولین آهنگ سینگل خودش رو به اسم Hot میده بیرون که خیلی زود شماره 5 در فهرست Top List رومانی میشه و همچنین در کل جهان موفقیت پیدا میکنه.دومین سینگلش Love نام داشت که در سال 2009 بیرون اومد و مثل آهنگ قبلی معروف شد.آهنگ Deja vu هم در کشورهایی مثل روسیه و مجارستان و ... خیلی موفق شد.

بعد از بیرون دادن آهنگ های سینگلش آلبوم Hot رو در سال 2009 بیرون داد.

در همون سال جایزه بهترین اکت رومانیانی رو از مراسم MTV Music Awards گرفت. 

بعد از این موفقیت ها اینا برای کریسمس یه آهنگ به اسم I Need You For Christmas منتشر کرد که باز هم یه موفقیت دیگه برای اینا در رومانی بود.در آخر سال او به عنوان موفقترین خواننده زن رومانی از طرف استعدادهای جوان رومانی انتخاب می شه.

 در ابتدای سال 2010 آهنگ Hot اینا به یه موفقیت بزرگ در بیلبورد موزیک آمریکا دست یافت و رقابت تنگاتنگی با آهنگ Tik Tok از کشا(Ke$ha) داشت.

او در سال 2010 آهنگ "10 minute" رو ساخت و ویدیو اون رو در لندن ضبط کرد.او دوباره در همون سال آهنگ Sun is up رو ضبط کرد که موفقیت های دیگه ای براش داشت.

برای دومین بار اینا در MTV Music Awards جایزه بهترین خواننده رومانیانی رو گرفت و در بخش بهترین خواننده اروپایی هم نامزد شد.

او در اکتبر سال 2011 آلبوم I Am the Club Rocker رو بیرون داد.در همون سال اینا اولین تور جهانی رسمی اش رو شروع کرد که هنوزم ادامه داره.دو آهنگ دیگه از این آلبوم نیز به صورت سینگل منتشر شدن، Un Momento و Endless.

اینا در طول فعالیتش موفقیت های زیادی در کشورهایی مثل روسیه،اسپانیا،فرانسه،انگل یس،آمریکا و ... کسب کرده و جوایز زیادی گرفته،به طوریکه موفقترین خواننده رومانیانی تا به امروز شناخته میشه.

مطالب مرتبط با بیوگرافی اینا خواننده تصاویر