طرز تهیه لازانیا خوشمزه

طرز تهیه لازانیا خوشمزه, لازانیا - لازانیا خوشمزه - سایت آشپزی - آموزش آشپزی - طرز تهیه لازانیا بدون فر - آموزش پخت لازانیا - انواع لازانیا - مواد لازم مورد نیاز لازانیا برای 6 نفر :

طرز تهیه لازانیا خوشمزه

طرز تهیه لازانیا

 

لازانیا

مواد لازم مورد نیاز لازانیا برای 6 نفر :

نوار لازانیا = 400 گرم

سوسیس ریز خرد شده  = 200 گرم

ژامبون ریز خرد شده =  100 گرم

قارچ خلال شده  =  5-6 عدد متوسط

فلفل دلمه ای ریز خرد شده = یک عدد کوچک

مخلوط سویا و گوشت چرخ کرده  = روی هم 100 گرم

پیاز ریز خرد شده =  یک عدد متوسط

گوجه فرنگی  =  دو عدد میکس شده

اورگانو ، فلفل سیاه  =به مقدار لازم

سس گوجه فرنگی =  به مقدار لازم

پنیر پیتزای رنده شده و ورقه ای  =  به مقدار لازم

سس سفید مخصوص  =  یک استکان

طرز تهیه لازانیا :

در ظرف نسبتا بزرگی تا دو سوم آب ، همراه با یک قاشق چای خوری نمک و مقداری روغن مایع به آن اضافه کنید.  بعد نوار های لازانیا را یکی یکی و با دقت داخل آب در حال جوش قرار دهید  و  بعد از 8 تا 10 دقیقه آب کش کنید .

نکته : موقع آبکش کردن حتما کمی آب سرد روی نوار های لازانیا باز کنید . تا حرارت داخل نوارهای لازانیا باعث خمیر شدن آن در زمان پخت نشود .

در ظرفی مقداری روغن بریزید بعد به ترتیب این مواد را اضافه کنید : 

پیاز ریز خرد شده، 3 تا 5 دقیقه بعد سوسیس ریز خرد شده ، بعد از 5 دقیقه مخلوط سویا و گوشت چرخ کرده، بعد از اضافه کردن مخلوط سویا و گوشت چرخ کرده به دلیل خاصیت جذب سریع روغن توسط سویا، نیاز دارید تا کمی روغن به تابه خود اضافه کنید . بعد از تغییر رنگ کامل مواد قارچ را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کمی رنگش عوض شود ( بهتر است زیاد سرخ نشود ) و در آخر ژامبون را همراه فلفل دلمه ای خرد شده به مواد اضافه کنید . 2 تا 3 دقیقه بعد گوجه فرنگی های میکس شده را به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید. در این مرحله می توانید کمی  فلفل سیاه و اورگانو نیز به مایع لازانیا اضافه کنید تا لازانیای شما خوش طمع تر شود. وقتی مواد خوب با هم مخلوط شدند شعله را خاموش کنید و اجازه دهید کمی سرد شوند . 

کف و دیواره های یک ظرف ( ترجیحا پیرکس) را با مقدار خیلی کمی روغن چرب کنید تا نوارهای لازانیا در آخر پخت به راحتی از ظرف جدا شوند . بعد کف ظرف را یک لایه نوار لازانیا بپوشانید و روی آن را یک لایه خیلی نازک سس گوجه فرنگی بریزید و با مایع لازانیا که اکنون کمی سرد شده است ، بپوشانید ، بعد روی مواد را اورگانو بپاشید ، یک لایه کامل پنیر پیتزا رنده شده بریزید ( طوری که تمام سطح مواد پوشیده شود ) و بعد دوباره یک لایه نوار لازانیا قرار دهید و  همین مراحل را تکرار کنید تا نوارتان تمام شود ! یا مایع لازانیا و یا فضای ظرف !!

در آخر هم با سس سفید مخصوص کل سطح لازانیا را کامل بپوشانید و یک لایه پنیر پیتزای رنده شده بپاشید و در آخر هم سطح ظرف را با پنیر پیتزای ورقه ای بپوشانید .

نوش جان

مطالب مرتبط با طرز تهیه لازانیا خوشمزه