طرز تهیه میگو سوخاری

طرز تهیه میگو سوخاری,مواد مورد نیاز برای تهیه میگو سوخاری: میگو = 1 كیلو - پیاز = یک عدد ( درشت ) - آبلیمو = یك قاشق سوپخوری - آرد = 2/3 لیوان - زعفران = نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه میگو سوخاری

طرز تهیه میگو سوخاری

میگو سوخاری

امروز برای شما طرز تهیه میگو سوخاری مهیا شده است تا پایان با نویسنده همراه شوید.

مواد مورد نیاز برای تهیه میگو سوخاری

1- میگو = 1 كیلو
2- پیاز = یک عدد ( درشت )
3- آبلیمو = یك قاشق سوپخوری
4- آرد = 2/3 لیوان
5- زعفران = نصف قاشق چایخوری
6- ماست= دو قاشق سوپخوری
7- تخم مرع = یك عدد
8- بیكینگ پودر =یك قاشق چایخوری
9- نمک = به مقدار لازم
10- فلفل =به مقدار لازم

طرز تهیه میگو سوخاری
در باید ابتدا میگو را پوست بکنید ، بشویید

نکته :یک عدد پیاز درشت را پوست كنده رنده كرده و آن را بین دو دست فشرده و آب پیاز را درون یک ظرف می ریزیم.

و آن را درون آب پیاز با مقداری آب لیمو و فلفل سیاه بریزید و مخلوط کنید . در ظرف را بسته و یک ساعت داخل یخچال قرار دهید . مایع مخصوص میگو پفكی ( میگو سوخاری ) را با مخلوط کردن آرد ، تخم مرغ ، ماست ، زعفران ، بیكینگ پودر و نمک آماده می کنیم.

نکته : مایع نباید زیاد سفت یا شل باشد ، در صورتی كه مایع سفت شد با اضافه كردن كمی ماست و اگر شل شد با افزودن مقداری آرد آن را درست کنید.

سپس میگوها را از آب پیاز خارج كرده و داخل مایع ریخته ، مخلوط کنید و در ظرف را قرار دهید و به مدت نیم ساعت درون یخجال قرار دهید .
یک ظرف كوچک ( برای این كه روغن تمام سطح میگو را بپوشاند) نچسب را روی حرارت اجاق گاز قرار دهید و داخل آن روغن بریزید و قرار دهید داغ شود ، بعد از این كه روغن كاملاً داغ شد حرارت را پائین بیاورید و میگوها را تک تک داخل روغن بریزید و زمانی که یک طرف آن طلایی رنگ شد ، میگو را بر گردانید تا طرف دیگر میپو ها طلایی رنگ شود ، حرارت را طوری تنظیم کنید که روغن نسوزد.

نوش جان

مطالب مرتبط با طرز تهیه میگو سوخاری