خواص فراوان نارگیل

خواص فراوان نارگیل,گوشت سفید نارگیل از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و شیر نارگیل کمی گرم و مرطوب است. نارگیل بدلیل داشتن چربی زیاد و مواد مغذی چاق کننده است. -حرارت داخلی بدن

خواص فراوان نارگیل

خواص نارگیل , فواید نارگیل, مضرات نارگیل

نارگیل

کلیات گیاه شناسی

نارگیل در حدود سه هزار سال پیش در جنوب آسیا کشت می شده است . در حال حاضر درخت نارگیل در تمام مناطق استوائی وجود دارد . مردم اقیانس آرام نارگیل را بعنوان یک غذای اصلی مصرف می کنند و از تمام قسمت های این درخت استفاده می برند . ضرب المثلی در این مناطق وجود دارد که می گوید هر کس که درخت نارگیل می کارد برای خودش و برای بچه هایش ،لباس ،ظرف ،نوشابه ،غذا و خانه درست می کند. نارگیل درختی است که بطور قائم بالا می رود . ارتفاع آن به 30 متر و قطر تنه آن تا یک متر می رسد برگهای آن دراز و بطول 4 تا 5 متر و مرکب از چند برگچه باریک و دراز است . طول برگچه ها حدود یک متر می باشد . رنگ ها سبز روشن است میوه نارگیل مانند خوشه ، شامل چندین نارگیل به اندازه های مختلف است .میوه نارگیل کروی شکل است که قسمت خارجی آن ضخیم و سفت و متشکل از الیاف نباتی و داخل آن نیز صاف و سخت می باشد .
.برای خرید نارگیل همیشه میوه ای را انتخاب کنید که سنگین باشد ضمنا آنرا تکان دهید که صدای شیر داخل آنرا بشنوید زیرا نارگیل اگر بدون شیر باشد حتما کهنه است و یا اینکه شیرش بیرون آمده و هوا کشیده و خراب شده است

خواص داروئی:

گوشت سفید نارگیل از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و شیر نارگیل کمی گرم و مرطوب است.

نارگیل بدلیل داشتن چربی زیاد و مواد مغذی چاق کننده است.

-حرارت داخلی بدن را افزایش می دهد.

-برای خوشبو کردن دهان مفید است.

-ضعف کبد را درمان می کند.

-برای برطرف کردن بواسیر مفید است.

-ادرار را زیاد می کند.

-درد مثانه را رفع می کند.

-زخم های بدن را مداوا می کند.

-کرم معده و روده ، مخصوصا کرم کدو را از بین می برد.

-برای تقویت دستگاه هاضمه مفید است.

-ریشه درخت نارگیل ضد تب و ادرار آور است.

-ریشه درخت نارگیل برای ناراحتی های کبدی مانند یرقان مفید است.

-دم کرده ریشه درخت نارگیل برای معالجه اسهال خونی مفید است.

-برای دفع سنگ کلیه شیر نارگیل را با برگ سنا مخلوط کرده و بنوشید.

همانطور که گفته شد به مایعی که در داخل نارگیل وجود دارد شیر نارگیل گفته می شود . ولی باید اضافه کرد که با له کردن و چرخ کردن گوشت سفید نارگیل نیز شیری بدست می آید که بان شیر نارگیل گفته می شود . و در اکثر مورد منظور از شیر نارگیل شیر است که از گوش نارگیل گرفته می شود . شیر نارگیل یک غذای کامل است که می توان آن را با شیر مادر مقایسه کرد:

خواص شیر نارگیل:

-شیر نارگیل هم ملین و هم ضد اسهال است.

-برای رفع اسهال خونی مفید است.

-برای برطرف کردن آب آوردگی بدن از شیر نارگیل استفاده کنید.

-شیر نارگیل ضد سم است.

-برای پائین آرودن تب مفید است.

-برای معالجه بیماریهای پوستی مفید است.

مضرات :

نارگیل دیر هضم است و در بدن خلط تولید می کند بنابراین بهتر است با شکر خورده شود چون نارگیل گرم است ممکن است در گرم مزاجان اشکالاتی تولید کند از این نظر اینگونه افراد باید آنرا با میوه های ترش ، لیمو و یا هندوانه بخورند . خوردن آن برای سردمزاجان و سالمندان بسیار مفید است و اشکالی تولید نمی کند .

مطالب مرتبط با خواص فراوان نارگیل