اکتشافات نوآوری‌های علمی و بشر امروز - برترین ها

اکتشافات نوآوری‌های علمی و بشر امروز - برترین ها,اکتشافات تاریخی ، اکتشافات معنی ،اکتشافات شیمیایی ،اکتشافات مواد ، اکتشافت بزرگ ، اکتشافات جالب

پیدا شدن موجودات زنده در فضا توسط فضانوردان روس

پیدا شدن موجودات زنده در فضا توسط فضانوردان روس
به تازگی یک خبرگزاری روسی، مطلبی را منتشر کرده است که شاید باور کردنش اندکی سخت باشد. بر اساس این گزارش از ایستگاه بین المللی فضایی خبر رسیده است که فضانوردان موفق شده اند موجوداتی تک سلولی را بر روی سطح بیرونی ایستگاه ISS پیدا کنند.
ولادیمر سولوجف، رئیس عملیات فضایی ایستگاه بین المللی می گوید: «ما بر روی چراغ های بیرونی ایستگاه، پلانکتون های دریایی و موجوداتی میکروسکپی را پیدا کرده ایم. برای مشخص شدن این موضوع باید بر روی آن ها تحقیقات بیشتری را انجام دهیم.»
در حال حاضر آژانس فضایی روسیه نتوانسته توضیحی منطقی را برای پیدا شدن پلانکتون های دریایی در فضا پیدا کند. تنها توجیه کنونی این است که موج های جوی این موجودات را از سطح اقیانوس در زمین جدا کرده اند و با طی کردن فاصله ای بالغ بر ۳۳۰ کیلومتر، آن ها را بر روی ایستگاه فضایی قرار داده اند.
این موجودات تک سلولی طی یک راهپیمایی فضایی و نمونه گیری های به عمل آمده کشف شدند. فضانوردان تلاش داشتند تا در نمونه های خود میزان آلاینده های تولید شده توسط فضاپیماها را اندازه گیری نمایند، اما پس از تحلیل داده ها، ناگهان با موجوداتی زنده مواجه شدند.
هنوز مشخص نشده که آیا این موجودات تک سلولی مشغول تکثیر خود بوده اند یا خیر؛ اما اگر این موضوع به اثبات رسد، مدرک محکمی خواهد بود دال بر نظریه پخش زندگی از زمین، به کهکشان ها.
منابع:Kharazmi.org